Praca to fantastyczna rzecz. Nadaje życiu cel i wzmacnia umiejętności. W pracy możesz poznać nowych przyjaciół. Czujesz, że inni Cię doceniają.

Oczywiście do czasu, aż nagle zatrzyma Cię szklany sufit. Wtedy zaczynasz zauważać, że z powodu nazwiska nie dostajesz tych samych propozycji, co Twoi koledzy. Zdajesz sobie sprawę, że pewne obietnice nigdy nie zostaną spełnione lub że Twoja pensja nawet nie wpływa na konto w terminie.

Dlatego w Accent mamy jedną misję: uleczyć pracę. Chcemy, by zarówno Twoja praca, jak i cały rynek zatrudnienia były lepsze. Wierzymy, że wszyscy zasługują na te same szanse. Umowy powinny być przestrzegane. Koniec z pustymi obietnicami. Koniec ze szklanym sufitem. Koniec z szufladkowaniem. Słuchamy Cię, spoglądamy dalej, niż Twoje CV i nie boimy się sugerować rzeczy, które nie przyszły Ci do głowy, robimy to jednak delikatnie.

Dzięki temu możesz znaleźć pracę, która jest satysfakcjonująca i dobrze płatna. Ponieważ praca wcale nie musi być do bani. Może być po prostu fantastyczna.

Accent. Unsuck Work

Co obiecujemy i jak to realizujemy

Równe szanse, bez względu na Twoje nazwisko.

Od samego początku walczymy z dyskryminacją. Zapewnienie wszystkim równych szans tak głęboko tkwi w naszym DNA, że nigdy nie przestaje nas zaskakiwać fakt, że na rynku pracy do aktów dyskryminacji dochodzi praktycznie każdego dnia.

Nasi pracownicy już pierwszego dnia szkoleń przechodzą intensywny kurs przeciwko dyskryminacji. Co roku organizujemy całodniowy trening na temat różnorodności. By mieć pewność, że wartości te znajdują odzwierciedlenie w praktyce, przeprowadzamy rozmowy z naszymi konsultantami metodą Mystery Calling – innymi słowy, są to fikcyjne zgłoszenia do pracy. Nie jesteśmy w takich działaniach osamotnieni, gdyż nasza branżowa federacja także trzyma rękę na pulsie. Wysiłki te się opłacają: z wynikiem 88% wyprzedzamy wielu konkurentów.

Należy też podkreślić, że różnorodność i działania przeciwko dyskryminacji to nie tylko nasz wewnętrzny priorytet. Zoptymalizowaliśmy nasze procesy dla pracujących z nami pracodawców, by uprzedzenia już nigdy więcej nie pokazywały swego paskudnego oblicza. Robimy to poprzez zatrudnianie bez stereotypów.

Sami dajemy dobry przykład naszą opartą na neutralności polityką dotyczącą pracowników. Oznacza to, że osoby reprezentujące naszą firmę mogą do woli odzwierciedlać zróżnicowane społeczeństwo, w jakim żyjemy, o ile nie wpływa to negatywnie na nasze usługi.

Eline Boggiano

Dyrektorka ds. sprzedaży

Co naprawdę uderzyło mnie w Accent od pierwszego dnia to fakt, że naprawdę wszyscy dostają swoją szansę. Patrzą na Twoją osobowość, a nie CV. Dotyczy to zarówno pracowników wewnętrznych, jak i tymczasowych. Ja sama otrzymałam możliwość rozpoczęcia pracy – bez żadnego doświadczenia – jako młodsza konsultantka. Sześć lat później zostałam kierowniczką regionalną.

Entuzjazm przebija doświadczenie.

Masz mniejsze szanse na znalezienie dobrej pracy, bo jesteś świeżo po szkole lub nie masz odpowiedniego doświadczenia? To lipa. U nas jednak nie musisz się tym martwić. Entuzjazm i motywacja są dla nas ważniejsze niż sprawnie napisane CV.

Kilka przykładów

  • W 2021 r. zatrudniliśmy 10 437 osób poniżej 25 roku życia. To oszałamiające 23% wszystkich ludzi, którym pomogliśmy znaleźć nową pracę tego roku.
  • Nie tylko zachęcamy pracodawców do zatrudniania osób, które wcześniej nie pracowały. Nasze podwoje są także zawsze otwarte dla pełnych entuzjazmu absolwentów i osób bez doświadczenia. Z przyjętych w ciągu ostatnich trzech lat do naszego zespołu osób, 61% nie miało wyższego wykształcenia lub miało mniej niż rok doświadczenia zawodowego. 
  • Znalezienie kogoś, kto dobrze pasuje do kultury panującej w firmie jest dla nas ważniejsze, niż odznaczenie wszystkich umiejętności, jakie są często wymieniane w anonsach pracodawców. Pamiętajmy, że wiele umiejętności można nabyć właśnie w pracy. Kierując się naszym motto „szkolenie to nowa rekrutacja”, założyliśmy Talent Lab: centrum szkoleniowe, które umożliwia chętnym przejście szkoleń i nabycie umiejętności potrzebnych na interesujących ich posadach.

Elien Schacht

Kontrolerka ds. kosztów

Studiowałam logopedię. Podczas stażu szybko się jednak zorientowałam, że praca logopedy nie jest dla mnie. Bardziej przemawiały do mnie finanse, więc zebrałam się na odwagę i złożyłam podanie o pracę w dziale finansów Accent, choć nie miałam w tej materii żadnego doświadczenia. Ku mojemu wielkiemu (i pozytywnemu) zaskoczeniu, mogłam od razu zacząć pracę, studiując księgowość wieczorowo i korzystając z solidnej ilości szkoleń praktycznych.

Szef, który orientuje się, że doszło do zmiany kierownika.

Uczciwa praca pozwala na (przynajmniej tak samo) uczciwą zabawę. Jest to nastawienie wielu osób na początku ich drogi zawodowej – i jest to całkowicie normalne. Lecz pewnego dnia możesz dojść do punktu w życiu, kiedy Twoje priorytety zupełnie się zmienią. To dzień, kiedy zapragniesz mniej pracować, a więcej korzystać z życia. Ponieważ w Twoim planie dnia nagle zaczyna dominować Twoja mała wersja. Tego dnia poczujesz szczęście, że masz szefa, który zorientuje się, że w Twoim życiu zmienił się kierownik.

Logiczne jest, że taki punkt zwrotny w życiu wpływa także na to, co uważasz w pracy za ważne. Być może latami udawało Ci się pokonywać korki do Antwerpii lub Brukseli, lecz teraz wygodniej by było pracować bliżej domu? Albo rozglądasz się za pracą z nieco bardziej regularnymi godzinami pracy, na przykład taką, która umożliwia pracę z domu?

Nasi konsultanci zawodowi są tu dla Ciebie. Nie tylko jednorazowo lub krótko, ale na całe życie. Jeśli zmienią się Twoje priorytety, chętnie poszukają pracy, która będzie pasować do Twojego nowego trybu życia.

Nasza misja? Unsuck Work