O firmie Accent

Accent to firma zajmująca się pośrednictwem pracy w zakresie poszukiwania talentów od 1995 roku

Co robimy.

Accent to firma zajmująca się pośrednictwem pracy w zakresie poszukiwania talentów. Jesteśmy ważnym ogniwem łączącym talenty na rynku pracy z pracodawcami. Dla osób poszukujących pracy jesteśmy job coachem, pomagającym im odkryć własne talenty. Dla firm jesteśmy prawdziwym partnerem HR, który nie tylko szuka odpowiednich talentów na odpowiednie stanowiska, ale także zapewnia doradztwo i wsparcie w celu ich zatrzymania.

Dlaczego to robimy.

Nasze motto brzmi: „Obejmiemy każdy talent i rozpalimy w nim radość”. Chcemy, aby każda utalentowana osoba, niezależnie od wyglądu, pochodzenia czy koloru skóry, znalazła się we właściwym miejscu, a tym samym uzyskała maksymalną satysfakcję z pracy. Ludzie, którzy są szczęśliwi w swojej pracy, pozostają z tym samym pracodawcą dłużej, osiągają lepsze wyniki i są ważni dla rozwoju każdej firmy. Każda ze stron wygrywa!

Stijn Vandervorst

CEO Accent

Wierzymy, że ludzie to znacznie więcej niż tylko CV. Ludzie mają swoje historie, przeszłość, pragnienia, cele, marzenia. Kiedy naprawdę po nie sięgniemy, możemy znaczyć dla nich o wiele więcej i więcej osiągnąć.

Ponadto jesteśmy przekonani, że naprawdę każdy ma talent. Uważamy, że naszym zadaniem jest odkrywanie talentów u wszystkich naszych pracowników tymczasowych.  

Kolejnym elementem naszej misji jest satysfakcja. Praca pozwala iść naprzód. Daje możliwość rozwoju. Szansę na dobrą zabawę. Możliwość integracji. Satysfakcja z pracy jest zatem elementem, do którego przywiązujemy szczególną wagę.

Jak to robimy

Nasza misja dokładnie odzwierciedla kulturę naszej organizacji. Aby wprowadzić ją w życie, musimy dążyć do trzech wartości.

> Pierwsza wartość brzmi „bądź przyjacielem”. Dla naszych klientów oznacza to okazywanie prawdziwego zainteresowania ich firmą oraz wsłuchiwanie się w ich potrzeby i wymagania. Dla naszych kandydatów oznacza to wyjście poza CV czy list motywacyjny. Staramy się, aby naprawdę poznać każdego kandydata i skupić się na jego talencie, a nie doświadczeniu. Tak jak zrobiłby to prawdziwy job coach. U nas każdy pracownik Accent traktuje swojego rozmówcę jak bliskiego przyjaciela.

> Naszą drugą wartością jest „miej odwagę”. W Accent masz przestrzeń, aby spróbować. Podejmować działania. Podejmować ryzyko. Popełniać błędy. Odwaga od dawna jest częścią naszego DNA. Doprowadziła nas ona do miejsca, w którym jesteśmy dzisiaj: jednej z największych firm HR w Belgii. We wczesnych latach byliśmy postrzegani jako enfant terrible. Teraz jesteśmy postrzegani jako przykład dla branży. Mamy odwagę kroczyć nowymi ścieżkami, jak prawdziwi pionierzy. Wciąż jesteśmy innowatorami i zdecydowanie chcemy nimi pozostać. Dlatego prosimy wszystkich naszych pracowników o odwagę. Chcemy, abyś odważył/-a się popełniać błędy i uczył/-a się na nich, zamiast zawsze grać bezpiecznie. Nawet w trudnych czasach zawsze wybieramy właściwą ścieżkę, nie najłatwiejszą. Na pewno nie stracimy odwagi

> Trzecia wartość jest najbardziej zbliżona do naszej pierwszej misji: „bądź profesjonalistą”. Nasi założyciele 25 lat temu dokonali odważnego wyboru, aby skupić się na mniejszym segmencie pracy tymczasowej z opcją pracy stałej, wprowadzając najbardziej zrównoważone podejście do zatrudnienia tymczasowego. Przedkładamy jakość i profesjonalizm nad ilość i skupiamy się na podobnie myślących klientach, którzy są skłonni zapłacić nieco więcej za wszystkie nasze dodatkowe usługi. Nie chodzi nam o wypełnianie luk. Naszym celem jest indywidualne umieszczanie talentów w odpowiednim środowisku i dopasowywanie pragnień oraz oczekiwań. Zajmujemy się personalizacją, nie taśmową produkcją. „Bądź profesjonalistą” oznacza zatem bycie i pozostanie specjalistą, zawsze, wszędzie i w przypadku każdego. Robimy to, ucząc się od siebie nawzajem, szkoląc się nawzajem, zawsze dążąc do poprawy, pomagając sobie nawzajem i wymieniając się doświadczeniami. Każdego dnia emanujemy profesjonalizmem. Wobec współpracowników, kandydatów, klientów. „Bądź profesjonalistą” to zasada nas wszystkich.