10 miejsc do odwiedzenia w Belgii

25-06-2024
10 places to visit

10 miejsc do odwiedzenia w Belgii

1.    Gand, tętniące życiem i kosmopolityczne miasto
To małe, przyjazne miasto znajduje się w północno-zachodniej Belgii, mniej niż godzinę jazdy samochodem od Brukseli. Gandawa oferuje klasyczne dziedzictwo architektoniczne o ogromnym bogactwie, niektóre z najpiękniejszych muzeów w kraju i mnóstwo modnych kawiarni. Chcesz podzielić się piwem z przyjaciółmi? Belgia słynie z lokalnie warzonych piw rzemieślniczych. Odkryj miasto na dwóch kółkach. Istnieje wiele miejsc, gdzie można wypożyczyć rowery zarówno dla dorosłych, jak i dla młodszych członków rodziny. Zaparkuj wypożyczony samochód na obrzeżach miasta i wypożycz rower na cały dzień


2.    Nie przegap Bruge
Bajkowe budynki, malownicze uliczki i brukowane drogi, sieć pięknych kanałów… Bruge to urocze miasto, którego nie można przegapić podczas podróży do Belgii. Kiedy zaczniesz je zwiedzać, będziesz chciał zostać na zawsze w tym małym średniowiecznym mieście. Jakie są najlepsze rzeczy do zrobienia w Bruge? Przejedź się bryczką z dziećmi – to idealny sposób, aby przybliżyć im trochę kultury. Wybierz się na rejs łodzią wzdłuż czarujących kanałów. Dlaczego nie połączyć wycieczki do Brugii z wizytą w Ostendzie? Oba miasta dzieli tylko pół godziny jazdy!

3.    Las Soignes, odrobina natury
Szukasz najpiękniejszych belgijskich krajobrazów? Las Soignes to naturalny raj sprzyjający relaksowi. Położony na obrzeżach Brukseli, ten wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO obszar jest idealnym miejscem na spędzenie dnia na świeżym powietrzu, z dala od miejskiego zgiełku. Możesz wędrować po lesie lub jeździć na rowerze z rodziną, oddychać świeżym powietrzem i podziwiać piękno fauny i flory. Nie zapomnij o pikniku!

4.    L’abbaye de Villers
Opactwo Villers to jedno z najpiękniejszych miejsc do zwiedzania w Belgii, a także jedno z najbardziej nietypowych. Założony w 1146 roku klasztor. Opuszczony od czasów rewolucji francuskiej, stopniowo popadał w ruinę. To właśnie ten upadek stanowi teraz o całym pięknie i wyjątkowości tego miejsca.
Obecnie majestatyczne kamienne mury doskonale współgrają z roślinnością, tworząc unikalny krajobraz. Przechadzając się tam, ma się wrażenie zanurzenia w romantycznej powieści, pełnej melancholii i piękna.

5.    Ścieżka rowerowa na wodzie w Bokrijk
Nie bądźcie zdziwieni, widząc ścieżkę rowerową na liście najpiękniejszych miejsc do odwiedzenia w Belgii. Rzeczywiście, ta w Bokrijk nie jest zwyczajna, przypominając wstążkę unoszącą się na powierzchni stawu. Korzystając z niej, będziecie mieć wrażenie, że przecinacie spokojne wody niczym współczesny Mojżesz.
Poza tym, warto poświęcić czas na spacer po parku Bokrijk, który jest prawdziwą oazą spokoju. Ten park przyrodniczy jest również muzeum na świeżym powietrzu, które odtwarza życie w tradycyjnych flamandzkich wsiach.

6.    Grobowiec olbrzyma
Przejdźmy teraz do jednego z najpiękniejszych naturalnych panoram do zobaczenia w Belgii. Aby go odkryć, trzeba się udać do punktu widokowego Botassart, niedaleko wioski o tej samej nazwie. Stamtąd rozciąga się przed tobą zdumiewająca dolina.
W jej sercu rzeka tworzy pętlę obejmującą zalesione wzgórze. To właśnie ten zadziwiający zarośnięty kopiec nazywany jest "grobowcem olbrzyma", i łatwo zgadniesz, dlaczego!

7.    Atomium i park Laeken
Symbol Brukseli, Atomium nadaje krajobrazowi belgijskiemu swoim ekscentrycznym kształtem. To niezwykłe dzieło ucieszy miłośników spektakularnej architektury!
Co więcej, znajduje się on przy wejściu do parku Laeken, pięknego i dużego ogrodu w stylu angielskim. W tym parku znajduje się, między innymi, zamek królewski Laeken i jego przepiękne szklarnie.

8.    Liège
Liège jest znane w całej Belgii ze względu na legendarną gościnność swoich mieszkańców i ich zamiłowanie do zabawy. Ale to nie wszystko. Liège posiada również bogate dziedzictwo, które zabierze cię na ślad Charlamagne'a. Znajdziesz tu nawet ślady prehistoryczne oraz ruiny willi gallo-rzymskiej! Liège jest także znana jako jedno z dziesięciu najlepszych miast do imprezowania w Europie!

9.    Park Mini Europa
Le parc Mini-Europe, znajdujący się w Brukseli, to niezapomniana wizyta dla całej rodziny. Wyobraź sobie podróż przez Europę w zaledwie kilku krokach! Ten unikalny park prezentuje precyzyjne miniatury najbardziej znanych europejskich zabytków. Od Wieży Eiffla w Paryżu, przez Krzywą Wieżę w Pizie, aż po Atomium w Brukseli, zobaczysz Europę jak nigdy dotąd, w małej skali. Każda makietka została wykonana z niesamowitą dbałością o szczegóły, co czyni doświadczenie jeszcze bardziej wyjątkowym. To zabawny i edukacyjny sposób na odkrywanie skarbów Europy, nie wychodząc z Brukseli. Dodatkowo, park jest łatwy do znalezienia i doskonały na jednodniowy wypad. Więc załóż swoje najlepsze buty do chodzenia i przygotuj się na odkrywanie Europy w miniaturze!

10.    Jaskinie Han
Jaskinie Han to skarb położony w regionie Namur w Belgii. Wyobraź sobie magiczny świat podziemny z ogromnymi salami i niesamowitymi formacjami skalnymi. Wizyta rozpoczyna się od przejażdżki małym pociągiem, który zabierze Cię blisko wejścia do jaskiń. Gdy już tam dotrzesz, będziesz prowadzony przez oświetlone korytarze, gdzie stalaktyty i stalagmity tworzą bajeczne krajobrazy. Przewodnicy opowiadają fascynujące historie o historii i powstawaniu jaskiń, co czyni wizytę zarówno zabawną, jak i pouczającą. To doskonała aktywność do eksploracji i nauki nowych rzeczy. Jaskinie Han to ucieczka od codzienności w spektakularnym otoczeniu przyrody.