Doświadczenie Oleksandra

08-12-2023
Succes work

Rok temu, 15 listopada 2022 roku, Oleksandr przybył do biura Accent w towarzystwie swojego kolegi. Oleksandr to młody chłopak z Ukrainy, który okazał się być bardzo doświadczonym kucharzem.


Podczas naszej rozmowy wyszło na jaw, że Oleksandr rozpoczynał swoją karierę jako pomoc kuchenna w Ukrainie. Z biegiem lat zdobył ogromne doświadczenie, doskonalił swoje umiejętności i stał się niezastąpionym członkiem zespołu kuchennego.

Niestety, z powodu trudnej sytuacji politycznej w Ukrainie, Oleksandr podjął decyzję o opuszczeniu rodzinnego kraju. Przyjechał do Belgii w poszukiwaniu, jak sam powiedział, "lepszego życia i nowych doświadczeń".

 

Razem z kolegą wynajęli pokój przez Airbnb, co kosztowało majątek. Dlatego celem Accentu było znalezienie pracy i pomocy mieszkaniowej jak najszybciej. Po rozmowie z Olkiem od razu zabraliśmy się do poszukiwań. Bardzo szybko zorganizowaliśmy kilka rozmów kwalifikacyjnych, a w jednej z restauracji w Sint-Niklaas szef kuchni, opierając się na doświadczeniu, postanowił dać mu szansę. Olek został zaproszony na dzień próbny, który okazał się sukcesem. Klient zdecydował się kontynuować współpracę, ponieważ, jak powiedział, "mam dobre przeczucie, że Olek to fajny i utalentowany kucharz, mimo że musi popracować nad językiem angielskim."

Firma Accent od razu zapewniła mu mieszkanie oraz rower, aby mógł swobodnie przemieszczać się do pracy.

 

Oleksandr stanął na wysokości zadania. Pokazał swoje zaangażowanie, motywację, jak również umiejętności, co zostało docenione przez szefa kuchni. Od listopada Oleksandr dostał stałą umowę o pracę, i jak sam mówi: "nie mogłem wymarzyć sobie lepszej restauracji, lepszego teamu niż ten, w którym obecnie jestem".