Idealne sposoby na świętowanie Międzynarodowego Dnia Dziecka w Belgii

23-05-2023
The perfect International Children's Day party in Belgium

1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka, szczególny dzień poświęcony dzieciom na całym świecie. W Belgii ten dzień jest obchodzony z entuzjazmem i radością. Z łatwością znajdziesz wiele aktywności, które możesz wypróbować, aby 1 czerwca był niezapomnianym dla Twoich maluchów.


W tym tekście odkryjemy kilka wspaniałych pomysłów na spędzenie Dnia Dziecka w Belgii w 2023 roku.

Parki rozrywki:

Belgia posiada różnorodne parki rozrywki odpowiednie dla dzieci w każdym wieku. Parki rozrywki, takie jak Walibi Belgium lub Plopsaland, to doskonałe wybory, aby cieszyć się dniem pełnym zabawy i przygody. Te parki oferują wiele atrakcji, od kolejek górskich po interaktywne pokazy, które ucieszą całą rodzinę. Jest to również idealny sposób na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Wskazówka: Bilety można zakupić nawet w sklepie Carrefour przy kasie.

Plopsaland

Muzeum Dziecięce:

Zaplanuj wizytę w Muzeum Dziecięcym w Brukseli, miejscu specjalnie zaprojektowanym do pobudzania kreatywności i wyobraźni dzieci. Tutaj maluchy odkryją interaktywne wystawy edukacyjne i warsztaty, które pomogą im odkrywać różne dziedziny, takie jak sztuka, nauka i technologia. Muzeum Dziecięce promuje naukę poprzez zabawę i praktyczne doświadczenia, co czyni je doskonałym kierunkiem na Dzień Dziecka.

Parki i Ogrody Botaniczne:

Belgia słynie z piękna swojej przyrody oraz licznych parków i ogrodów botanicznych. Możesz skorzystać z Dnia Dziecka, aby odkryć niektóre z tych magicznych miejsc. Mini-Europę Park w Brukseli to doskonała opcja, aby wprowadzić najmłodszych w fascynujący świat miniaturowych modeli słynnych europejskich atrakcji.

Możesz również odwiedzić Ogrody Botaniczne w Meise, gdzie dzieci mogą cieszyć się relaksującym spacerem w otoczeniu przyrody i dowiedzieć się więcej o roślinach i bioróżnorodności.

Pokazy i wydarzenia:

Sprawdź lokalny program kulturalny, aby dowiedzieć się o występach i specjalnych wydarzeniach zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka w różnych belgijskich miastach. Teatry, kina i centra kulturalne mogą mieć specjalne przedstawienia lub projekcję filmowe odpowiednie dla całej rodziny. Weź udział w przedstawieniu teatralnym lub filmie, który sprawi, że dzieci będą się śmiać i cieszyć się tym wyjątkowym dniem.

Strefa chodzenia boso w parku narodowym Lieteberg w Hoge Kempen

Po prostu zdejmij buty i ciesz się 3-kilometrowym spacerem boso w naturze, pokonując trudne ścieżki i nawiązując kontakt z naszą planetą Ziemią, rozładowując i naładowując swoje energię.

W pobliżu znajduje się także entomopolis (muzeum owadów), jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o fascynującym świecie owadów.

Barefoot path